להלן תגובת עיריית גבעת שמואל לפייק ניוז שהופץ בעניין השמועות להקמת "מפעל בטון" במזרח העיר


▪︎ מדובר בשמועה שקרית, שאין בינה לבין המציאות שום קשר. לא קיימת שום תכנית כזו או אחרת, להקמת מפעל בטון בעיר. המדובר, בשטח התארגנות להקמת תחנת מטרו, שאושרה על ידי המדינה בשנת 2022, במפגש הרחובות דרך רבין ושדרות העצמאות בפ"ת.

▪︎ על פי התכנית המקורית, המדינה הגדירה כ- 90 דונם עבור שטחי ההתארגנות להקמת התחנה, אולם לאחר מאבק עיקש שניהל ראש העיר אל מול משרד התחבורה ונת"ע, הצליחה העירייה בהישג חסר תקדים, לצמצם משמעותית את השטח לכ-30 דונם בלבד, שירוכזו סמוך לדרך רבין, הרחק משכונות העיר הקיימות. 

▪︎ יובהר כי שטח ההתארגנות, אינו מיועד להקמת מפעל בטון והשימוש בו הוא לצרכים תפעוליים ואחסון לצורך ביצוע העבודות להקמת המטרו בלבד!

▪︎ כיום, עדיין לא קיימות תכניות לביצוע והקמת תחנת המטרו, לכשיוגשו תכניות אלו לעירייה כפי שמחייבת התב"ע, העירייה תבחן את השימושים המפורטים בשלב ההקמה, וככל שיוצג ניסיון להקמת מפעל מזהם מכל סוג שהוא, העירייה כמובן תתנגד לכך בתוקף.

▪︎ נזכור, כי מדובר בתחנת מטרו ייחודית, שכמותה יש רק שתי תחנות בכל גוש דן ואזור המרכז. תחנה זו הינה נקודת מפגש של קו המטרו לת"א עם קו המטרו לכיוון השרון ודרום גוש דן, והיא תשפר משמעותית את הנגישות של תושבי העיר לכל נקודה באזור המרכז. 

▪︎ קו המטרו M2 ואיתו גם הקו הסגול והאדום, הוא רק ההתחלה ופתיחה של עידן תחבורתי חדש בגבעת שמואל ובמדינה כולה. העתיד כבר כאן ובכוונתנו בעיריית גבעת שמואל, להמשיך לפעול עבורכם התושבים, על מנת לאפשר לכולכם לנוע ולהתנייד בקלות ממקום למקום וליהנות מתחבורה ציבורית מתקדמת.