חדש! תכנית רובוטיקה בכל גני החובה בעיר

בבסיס התכנית ללימודי הרובוטיקה, עומד פיתוח חשיבה מתמטית וחשיבה מיחשובית, המאפשרת לילדים בגיל הגן להתנסות בתכנות רובוט. הילדים לומדים לתכנת מסלול, פעולות כמו נגינה, ציור, תנועה ועוד. כל זאת בדרך של משחק שמתבסס על שיתוף פעולה ועל עבודת צוות.


מערכת החינוך העירונית של גבעת שמואל, מדורגת מזה עשור ברציפות, בצמרת הערים המובילות בישראל – בחינוך, במצוינות ובציונות. מערכת חינוך מתקדמת ופורצת דרך, המשמשת דוגמא ומודל לערים רבות בישראל והפעם תכנית מיוחדת ללימודי רובוטיקה בגני ילדים ומשחקי חשיבה ייחודיים לפיתוח חשיבה יצירתית בגיל הרך.

ראש העיר סייר בגן "יערה" ובגן "אורנים" והתפעל מהחשיבה היצירתית של הילדים ומהיכולת שלהם לפתח ולתכנת רובוט כבר מגיל צעיר. לביקור התלוו גם מנהל אגף החינוך מוטי סגל ומנהלת מחלקת הגנים, זויה טראוב. 

בבסיס התכנית ללימודי הרובוטיקה, עומד פיתוח חשיבה מתמטית וחשיבה מיחשובית, המאפשרת לילדים בגיל הגן להתנסות בתכנות רובוט. הילדים לומדים לתכנת מסלול, פעולות כמו נגינה, ציור, תנועה ועוד. כל זאת בדרך של משחק שמתבסס על שיתוף פעולה  ועל עבודת צוות.

בתכנית משחקי חשיבה של חברת אקסליום לומדים הילדים דרך משחק, לפתח ולתרגל מיומנויות חשיבה כגון: פתרון בעיות, תכנון, התמצאות במרחב, זיכרון, חשיבה בשני מימדים ועוד. התכנית מורכבת ממשחקים פיזיים שנרכשו עבור הגננות שמקבלות הדרכה ומנחות את הפעילות המשחקית. וכן משחקים דרך המחשב שהילדים יכולים להכנס ולשחק בבית עם הוריהם.

תוכנית רובוטיקה בכל גני החובה בעיר 1

תוכנית רובוטיקה בכל גני החובה בעיר 3

תוכנית רובוטיקה בכל גני החובה בעיר 4