קורא שבבים לאיתור כלבים משוטטים

יחד ממשיכים לשמור על איכות הסביבה, הסדר והניקיון בעיר


פקחי עיריית גבעת שמואל הצטיידו בסורקים דיגיטליים המאתרים כלבים משוטטים בעיר ללא פיקוח בעליהם, כחלק מהשמירה על הסדר והניקיון במרחב העירוני.

מחלקת האכיפה והפיקוח של עיריית גבעת שמואל, החלה בחודשים האחרונים בפרויקט רחב לשמירה על ניקיון העיר ואכיפה נגד מטרד כלבים משוטטים וצואת הכלבים בפארקים וברחובות העיר. במסגרת הפרויקט, רכשו באגף שפ"ע של העירייה קורא שבבים דיגיטלי, המאפשר לפקחים לאתר באופן מיידי את בעלי הכלבים שאפשרו לכלביהם לשוטט במקומות ציבוריים ללא פיקוח ולהטיל עליהם קנסות במידת הצורך.

באמצעות המכשיר החדש, יכולים הפקחים לזהות כל כלב בשעת מעשה ולשלוח דוח הישר לבית הבעלים ללא צורך בזיהוי פיזי של בעל הכלב. המכשיר החדש נותן מענה למקרים שבהם הכלבים מסתובבים ללא בעליהם או במקרים שבהם מסרבים בעלי כלבים להזדהות בפני הפקחים. זמן קצר לאחר שהכלב צולם וזוהה באמצעות המכשיר, מקבל בעל הכלב דו"ח בסך 730 ₪ בדואר רשום לביתו. 

שמעון ברוכים, מנהל מחלקת הפיקוח והחניה בעיריית גבעת שמואל: "מחלקת הפיקוח של העירייה פועלת בכל האמצעים על מנת לשמור על הסדר והניקיון ברחבי העיר ובין השאר גם כנגד תופעת הכלבים המשוטטים וצואת כלבים ברשות הרבים, הפוגעת קשות באיכות החיים של הציבור ובאיכות הסביבה בעיר. אנו קוראים לבעלי הכלבים בעיר, להקפיד על ההנחיות והכללים ויחד נמשיך לשמור על גבעת שמואל נקייה ומטופחת".

קורא שבבים חדש 1

קורא שבבים חדש 2