בנות אולפנת אמי״ת לקראת שיגור לווין לחלל

הלוויין ישוגר מהודו יחד עם עוד 7 לוויינים של רשויות נוספות, במסגרת תכנית ייחודית תב"ל - תלמידים בונים לוויו, של משרד המדע והטכנולוגיה בשיתוף סוכנות החלל הישראלית. 


לפני כשנתיים, עיריית גבעת שמואל נבחרה יחד עם עוד 7 רשויות לפרויקט ייחודי ויוקרתי לפיתוח ושיגור לווייניים ע״י תלמידים בתכנית תב"ל - תלמידים בונים לווין. מאז, מובילות 14 בנות מאולפנת אמי״ת בגבעת שמואל את פרויקט פיתוח הלוויין. הפרויקט היוקרתי נמצא כעת בשלבי סיום ובדיקות אחרונות של הבנות לקראת שיגור הלוויין לחלל בעוד מספר שבועות. הלוויין ישוגר מהודו יחד עם עוד 7 לוויינים של רשויות נוספות, כאשר הלוויינים יערכו ניסוי משולב בלייזר.     
 

ראש העיר גבעת שמואל, יוסי ברודני: "גבעת שמואל הינה עיר מרכז לחינוך ומצוינות, ששמה למטרה את תחום החינוך בראש סדר העדיפות. מערכת חינוך העירונית שלנו, זוכה מידי שנה להישגים ולשבחים רבים, הממצבים את עירנו כדרך קבע בצמרת הערים המובילות בישראל בתחום החינוך. אנו בהחלט גאים בצוותי החינוך המסורים והמקצועיים שיש לנו וכמובן בילדים ובבני הנוער הנפלאים והמוכשרים שגדלים כאן בעירנו. אני רוצה להודות למשרד המדע והטכנולוגיה, לסוכנות החלל הישראלית, לצוות תכנית תבל בראשותו של ד״ר מאיר אריאל, למנהלת אגף החינוך אתי דהן ולכל צוות אולפנת אמי״ת בגבעת שמואל על היוזמה, ההירתמות וביצוע הפרויקט".    

תמונה של נערות בלבוש ממוגן עובדות במעבדה    

תמונה של נערות בלבוש ממוגן עובדות במעבדה