תושבות ותושבים יקרים,
עם ישראל נמצא באחת מהשעות המורכבות והמאתגרות ביותר שידעה המדינה. אנחנו במלחמה על הבית, מלחמה על עצם קיומנו כעם, כאן בארץ ישראל.

המאבק על תקומתנו, על המשך חיינו ועל הזכות להיות עם חופשי בארצנו, מלווה אותנו מאז ימיה הראשונים של ההתיישבות בארץ ישראל, והוא איננו תם. מיום שזכינו בעצמאותנו, מערכה רודפת מערכה, מבצע רודף מבצע, והיום יותר מתמיד, כולנו נוכחנו לדעת כי הצורך הבסיסי להמשיך ולהבטיח את קיומנו כאן, נותר מוחשי מאין כמוהו. 

רוח ההתנדבות והערבות ההדדית שלכם, תושבים יקרים, למען חיילי צה"ל, כוחות הביטחון ותושבי הדרום ועוטף עזה, היא אדירה ומעוררת כבוד והשראה. אני מחזק את ידיכם על התרומה והעשייה המבורכת הזו שלכם בימים אלו, וגאה שאלו הם תושביה של העיר הנפלאה הזו. ליבו של עם ישראל אמנם נשבר, אך רוחו לא תישבר לעולם. עם ישראל חזק מתמיד, עם ישראל חי וקיים ועם ישראל ינצח.

גבעת שמואל יחד עם האומה כולה, עצרה מלכת והרכינה את ראשה בכאב, עם היוודע על מות אחד מטובי בניה, אופיר ירוחין ז"ל, לוחם גדוד 13 בגולני, שנהרג בעת שלחם על הגנת העם והמולדת. ליבנו עם משפחת ירוחין היקרה, ועם זכרם של כל בנינו ובנותינו, וכל אשר נרצחו, נטבחו ונספו במערכה הקשה והאכזרית שנכפתה עלינו. 

עלינו לקיים את צו החיים שהם הותירו לנו במותם. צו חיים, שמשמעותו להתגבר על צרינו, להמשיך את פועלנו ולחנך לאהבה, לעשייה ולחיים של שיתוף פעולה וסולידריות חברתית. שנדע יחד, לאסוף את השברים ולחתור לעתיד טוב יותר, עבור ילדינו, מדינתנו ועירנו - כי עם ישראל חי וקיים! 

ימים מאתגרים עוד לפנינו ואני מבקש מכולם להמשיך להישמע להנחיות מצילות חיים של פיקוד העורף. כלל גורמי החרום של העירייה, רתומים ופועלים עבורכם סביב השעון, במטרה להבטיח את הביטחון בעיר ואת ביטחונכם האישי ברמה הגבוהה ביותר. 

תגברנו את כיתות הכוננות ויחידת הסע"ר העירונית, פרסנו כוחות בכניסות וברחבי העיר, המוקד העירוני מאויש בכח מתוגבר וזמין לרשותכם 24/7 ובכל יום מתקיימות ישיבות הערכת מצב עם נציגי פיקוד העורף והמשטרה כדי להיערך בהתאם לכל תרחיש שיבוא. 

בשם כולנו, נשלח תנחומים למשפחות השכולות והחלמה לפצועים, נתפלל שהשבויים ישובו לביתם בריאים בגופם ובנפשם ונאחל לכל חיילינו שינצחו את המערכה וישובו לביתם בשלום: "חַזֵּק אֶת יְדֵי מְגִנֵּי אֶרֶץ קָדְשֵׁנוּ, וְהַנְחִילֵם אֱלֹהֵינוּ יְשׁוּעָה וַעֲטֶרֶת נִצָּחוֹן תְּעַטְּרֵם, וְנָתַתָּ שָׁלוֹם בָּאָרֶץ וְשִׂמְחַת עוֹלָם לְיוֹשְׁבֶיהָ".

שלכם כתמיד,    
יוסי ברודני, ראש העיר

 

ראש העיר יוסי ברודני
ראש העיר, יוסי ברודני