אנה ספיבקובסקי
מנהלת תחום קהילה
03-9546501

נגה רהט- דריהם
עו"ס קהילתית
03-9028240

רח' העבודה 1 גבעת שמואל

העבודה הקהילתית הינה תחום התמחות בעבודה סוציאלית, העוסק בקידום יכולתם של אנשים, קבוצות וקהילות להשפיע על חייהם וסביבתם. 

המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית באגף לשירותים חברתיים בגבעת שמואל עוסק בפיתוח קהילתי ומקדמת תוכניות קהילתיות בשותפות עם תושבים וגופים נוספים. המחלקה מקנה כלים לקידום איכות החיים ולפיתוח אחריות חברתית למען הגברת חוסן הכלכלי והחברתי של הקהילה והובלת שינוי חברתי.

תחומי התערבות: 

מנהיגות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים:

בגבעת שמואל קיימת קבוצת מנהיגות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, במטרה לתרום לקדם ולשפר את איכות החיים של הילדים והוריהם.
קבוצה הוקמה ופועלת בשיתוף עירית גבעת שמואל וארגון קשר והיא חלק מרשת קהילות ארצית של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. הקבוצה פועלת בשיתוף פעולה עם גורמים נוספים ברשות המקומית.
מטרת הקבוצה גם להעניק תמיכה וידע עבור משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים. 
הפעילויות כוללות הרצאות, סדנאות, מידע למיצוי זכויות, ופעילויות פנאי, קבוצת אבות, חוגים לילדים קייטנת קיץ ועוד.

תיאטרון קהילתי:

תיאטרון קהילתי הוא תיאטרון שנוצר על ידי שחקנים (לרוב לא מקצועיים) השייכים לקהילה מסוימת. מטרתו היא לתת ביטוי פומבי אמנותי לנושאים המעסיקים אותם, אך גם לאפשר תהליך טיפולי לשחקנים המשתתפים בתיאטרון.
מטרת התיאטרון הקהילתי היא לשרת את הצרכים החברתיים של קהילות ואוכלוסיות בארץ, שעניינן לא מקבל ביטוי על במת הציבוריות הישראלית ובפרט לא על בימת התיאטרון הישראלי הממסדי. השנה הנושא הנבחר הוא: "נשים".
בתוכנית גיבוש הקבוצה והכרות עם שפת התיאטרון, לימוד יסודות המשחק, עמידה על במה, כתיבת מונולוגים ועיבודם לערב מונולוגים בהשתתפות חברות הקבוצה.

מרכז התחלות:

המרכז הוקם לפני כתשע שנים על ידי האגף לשירותים חברתיים- המדור לעבודה קהילתית ופעילי שכונת "גיורא". המרכז מיועד לילדים בגילאי בית ספר יסודי ובמסגרתו מוענק לילדים סיוע בלימוד בהכנת שיעורים, כתיבת עבודות ולימוד למבחנים. המרכז מהווה גם מקום מפגש חברתי, העשרה ובית חם לילדים. 
המרכז מנוהל על ידי רחל יוקר טל: 03-5335587, ומופעל על ידי מתנדבים. שעות פעילות: ימים ראשון עד חמישי בין השעות 15:00-19:00 - המרכז פועל בימי לימודים בלבד.

פרויקט חדש:

מחשב לכל ילד - פרויקט שנתי הפועל בשיתוף העמותה "מחשב לכל ילד". הילדים עוברים קורס מחשבים מקיף ובסופו מקבלים מחשב. המטרה –לדאוג לכך שלא יהיה בית בגבעת שמואל ובו לילד אין מחשב, ואפשרות להתחבר למאגרי מידע. אלה יסייעו בפיתוח חשיבה יוצרת, יתרמו להתפתחות הילד ולהעלאת דימויו העצמי, וישמשו מנוף לצמצום הפער החברתי.